Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Poprzednia rewizja po obu stronach Poprzednia wersja
Ostatnia wersja Następna rewizja po obu stronach
dip:1001-tez [2013/09/09 21:59]
naczelnik
dip:1001-tez [2013/09/09 22:06]
naczelnik
Linia 1: Linia 1:
   - W przypadku informacji udostępnionej w BIP organ nie ma obowiązku udzielania zawartej w nim informacji w inny sposób (I OSK 416/08 - wyrok NSA ).   - W przypadku informacji udostępnionej w BIP organ nie ma obowiązku udzielania zawartej w nim informacji w inny sposób (I OSK 416/08 - wyrok NSA ).
-  - Nie zmienia charakteru informacji publicznej z prostej na przetworzoną konieczność usunięcia z dokumentu pewnych jego elementów ze względu na wymogi ochrony danych osobowych lub inne ograniczenia prawa do uzyskiwania informacji publicznej, gdyż jest to po prostu realizacja obowiązku wynikającego z art. 5 ust. 2 ustawy, a tak zwana „anonimizacja” dokumentu, polegająca na wykreśleniu z niego niektórych elementów formalnych, dotyczących danych osobowych stron bez naruszenia samego rozstrzygnięcia administracyjnego, ​nie jest przetworzeniem informacji, zaś decyzja ​w ten sposób ​przygotowana ​do ujawnienia jest informacją publiczną nieprzetworzoną,​ która powinna być ujawniona bez żadnych dodatkowych warunków. (I OSK 977/11 - Wyrok NSA).+  - Nie zmienia charakteru informacji publicznej z prostej na przetworzoną konieczność usunięcia z dokumentu pewnych jego elementów ze względu na wymogi ochrony danych osobowych lub inne ograniczenia prawa do uzyskiwania informacji publicznej, gdyż jest to po prostu realizacja obowiązku wynikającego z art. 5 ust. 2 ustawy, a tak zwana „anonimizacja” dokumentu, polegająca na wykreśleniu z niego niektórych elementów formalnych nie jest przetworzeniem informacji, zaś dokument ​w ten sposób ​przygotowany ​do ujawnienia jest informacją publiczną nieprzetworzoną,​ która powinna być ujawniona bez żadnych dodatkowych warunków. (I OSK 977/11 - Wyrok NSA).
 ~~DISCUSSION~~ ~~DISCUSSION~~
dip/1001-tez.txt · ostatnio zmienione: 2013/09/09 22:17 przez naczelnik
Public Domain
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0